Toplam Ziyaretci
00037368

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi

Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya Schengen vizesi ile ilgili başvuruları doğrudan kabul etmemektedir. Dolayısıyla Almanya Schengen vizesi başvuruları konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlar ve Vize Başvuru Merkezleri ile Turizm/Seyahat Acenteleri aracılığı ile yapılmalıdır.

Almanya vizesi başvurularınız eğer 90 günden daha kısa süreli bir başvuru ise Almanya konsolosluğuna gitme zorunluluğu idata  kurumuna aktarılmıştır. Başvurularınızı gerçekleştirmeden parmak izi uygulaması için öncesinde randevu alma zorunlulu vardır. Başvuru esnasında sizden talep edilen güncel Almanya vizesi için gerekli evraklar listesini eksiksiz bir şekilde teslim etmelisiz.

Almanya Vizesi Başvuruları

Almanya vizesi başvuruları yapmadan önce detaylı bilgi almanızı öneririz. Son zamanlar da ani olan değişiklikler vize sürecinizle alakalı sorun teşkil etmemesi için lütfen 0850 299 90 80 telefon numaramızdan detaylı bilgi alınız.

Almanya Vize Süreci

Almanya vizesi başvurularınız ve seyahat süreniz “90” gün ve daha kısa süreli bir seyahat ise başvurularınızı artık Almanya Konsolosluğu kabul etmemektedir. Başvurularınızı yetki vermiş olduğu İDATA kurumuna gerçekleştirme zorunluluğu vardır. İdata kurumuna yapacağınız başvurularda ise sistem daha hızlı ancak daha detaylı devam etmektedir.

İdata üzerinden Almanya vizesi almak için öncelikle online randevu ve ya telefon arayıcılığı ile Almanya vize randevusu alabilirsiniz. Randevu almak Trustlik, ticari, spor aktivite gibi talepler için ücretsizdir. Sonrasında size verilen güncel Almanya vizesi gerekli evraklar 2016 Güncel olması zorunludur. Gerekli evraklarınız ile size verilen randevu tarihinde zorunda olan parmak izi vermek zorunluluğu vardır.

Almanya vizesi randevu süreci

Randevu alımından sonra size gün ve tarih verilecektir. Eğer size verilen tarih ve saatte başvurunuzu gerçekleştiremez iseniz randevunuz otomatik olarak iptal edilecektir. Seyahat süresine en az 20 gün kala başvurunuzu gerçekleştirmeniz önerilmektedir. Başvurunuza 90 gün kala başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru gerçekleştikten sonra 10 ile 15 iş günü arasında pasaportunuz Almanya konsolosluğu tarafından sonuçlanmış olacaktır. 

Parmak İzi Uygulaması Almanya Vizesi

Almanya VizesiParmak izi uygulaması 27-Ekim-2014 Tarifin de tüm schengen ülkelerinde eş zamanlı olarak zorunlu hale getirilmiştir. Öncesinde schengen ülkelerine parmak izi vermemiş iseniz parmak izi uygulaması için ilgili kurumlara parmak izi vermek zorunluluğu vardır. Eğer parmak izi vermiş iseniz 5 yıl süresince parmak izi vermenize gerek kalmadan evraklarınızı vekalet verdiğiniz kişi veya kurumlar tarafından yapılabilmektedir.

Başvurularınız 90 günden daha uzun süreli vize ise idata üzerinden randevu alınmalı sonrasında başvuru için Almanya konsolosluğuna başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Almanya, sadece genel pasaport ya da Bordo pasaport sahiplerinden vize istemektedir. Hizmet amaçlı pasaport ya da gri pasaport, özel pasaport veya hususi pasaport yani yeşil pasaport ve diplomatik pasaport ya da kırmızı pasaportlu Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.  Vize başvuru formları Almanca ve Türkçe olarak eksiksiz olarak hazırlanmalı, büyük harflerle okunaklı olmalıdır. Pasaportun sahibi kesinlikle imzalamalıdır. Seyahat amaçlı Almanya’ya gidecek Türk vatandaşları için acentelerin aracılık hizmeti kabul edilmemekte, Konsolosluk, kesinlikle ziyaretçileri görüşmeye çağırmaktadır.

Almanya’ya vize başvurusu bulunan ziyaretçiler altı farklı kategoride değerlendirilmektedir. Emekli Türk Vatandaşlarının Almanya vize başvurusu, Okuma gayesi ile ya da öğrencilerin Almanya Vizesi başvurusu, maaşlı ya da bordrolu çalışan Türk vatandaşlarının Almanya Vizesi başvuruları, Türkiye’de bir işletme sahibi olan bir diğer deyişle işveren olarak ticari ya da gayri ticari Alman Vizesi başvurusu ve nihai olarak, ev hanımlarının Almanya vizesi başvuruları.

Almanya vizesi başvurusu hangi kategoride yapılırsa yapılsın, Alman vizesi için gerekli evraklar farklılık arzedebilir. Örneğin işveren olarak Almanya’dan vize talebinde bulunalar için, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi gibi belgeler istenirken, maaşlı ya da bordrolu çalışan personel için sigorta işe giriş bildirgesi fotokopisi gibi evraklar, ev hanımları için varsa hesap cüzdan fotokopileri ve tapu fotokopileri, öğrenciler için okudukları okuldan alınmış öğrenci belgeleri ve yaşları 18 den küçükse ailelerinden muvaffakatname, emekliler içinse Emekli cüzdanları fotokopisi, sağlık karnesi fotokopisi gibi belgelere ihtiyaç vardır. Göçmenlik ya da çalışma vizesi alma talepleri için vize evrakları çok büyük farklılıklar göstermektedir. Pasaportunu yeni olan, daha önce red yanıtı almış ve pasaportunda hiç vize onayı bulunmayan ziyaretçiler vize müracaatlarını şahsen yapmak zorundadır ve başvuru sırasında kesinlikle Pasaport Şube Müdürlüğü’nden alacakları Protokol yazısı ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Tüm evraklarda yer alan fotoğraflar, biometrik özelliklere sahip olmalıdır. Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara’da bulunan Almanya Büyükelçiliği randevu ile çalışmaktadır. Almanya vizesi ile ilgili her türlü sorunuza,  bize ulaşarak yanıt alabilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliği Ankara Görev Alanı:

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay (Antakya), İçel (Mersin), Iğdır, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kirşehir, Konya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun,Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak.

 

Almanya Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri:

 • 01 Ocak    Yeni Yıl
 • 25 Mart    Paskalya Cuması
 • 28 Mart    Paskalya Pazartesisi
 • 23 Nisan    Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 01 Mayıs    İşçi ve Emekçi Bayramı
 • 05 Mayıs    Hz. İsa’nın Göğe Yükselişi
 • 16 Mayıs    Küçük Paskalya
 • 19 Mayıs    Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
 • 05 Temmuz    Ramazan Bayramı
 • 12 Eylül    Kurban Bayramı
 • 03 Ekim   Alman Milli Günü
 • 29 Ekim    Cumhuriyet Bayramı
 • 24 Aralık    Noel Arifesi
 • 25 Aralık    1. Noel Günü
 • 31 Aralık    Yılbaşı
Herkese Vize © 2020
Altyapı: Yasarlar Bilisim