Toplam Ziyaretci
00037363

Finlandiya Vizesi

Finlandiya yaklaşık 5,5 milyon nüfuslu bir iskandinav ülkesidir. BaşkentiHelsinkidir.

Finlandiya dünya çapında partileri ile ün yapmıştır. Eğlence hayatı bu ülkeden beklenmeyecek şekilde gelişiktir. Nüfusunun çoğunluğu Finliler ve ufak bir bölümü de İsveçlilerden oluşmaktadır. Ülkenin %10 luk büyük bir kısmı göller ile kaplıdır. iklimsel açıdan beklenildiği gibi soğuk olmamakla birlikte, sıcaklık ortalamaları örneğin Helsinki’de kışın -8°C, yazın ise 17°C civârında seyretmektedir Finlandiya’da kış sporları ve şahane kayak pistleri bu tip turizm için uygun bir ortam sunmakta ve dünya çapında yoğunluğun az olması açısından da bu tip sporlara ilgil duyan sporcu ve turistler tarafından özellikle tercih edilmektedir.

Finlandiya vizesi başvuruları, Ankara’dan ya da Istanbul’dan Finlandiya Konsolosluğu na yapılmalıdır. Finlandiya schengen prosedürüne dahildir. Bu vize ile ilgili tüm detayları ve gerekli vize işlemleri bilgilerini bizi arayarak ulaşabilirsiniz. Vize başvurları için hazırlık sürecine resmi işlem sürecinden bir ay öncesinde başlanıyor olması sürecin işleyişinde herhangi bir yanlış ve eksik bilgi ile karşılaşılmaması açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Vize başvurularında alınan randevudahilinde vize danışmanlığı aracılığı ile hazırlanılan belgelerin ve pasaport işlemlerininvize danışmanlığı refakati ile VFS Global’e teslimi gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirilen aktarımda işlemlerin gerçekleştirilmesi için VFS Global’den alınan randevu saatinde çalışma ofisinde bulunulması işlem süreci açısından büyük bir önem taşımaktadır. Vize başvurularında VFS Global tarafından incelemeye alınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde resmi işlem sürecinde işlem görmesi sırasında alınması gereken bir işlem olan parmak izi uygulaması ile 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine ziyaret gerçekleştirilmesi için işlem kolaylığı sağlayan bir uygulama olarak parmak izi uygulamasıalınmaktadır. İşlemlerin incelenmesinin ardından gerekli aktarımın sağlanması için alınan işlemlerin Finlandiya Konsolosluğuna aktarımı veincelenme süreci bulunmaktadır. Bu süreç dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi ve vize başvuru onayının verilmesi bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlem türü ve tipine göre değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır.

Resmi işlem sürecinde gerekli vize başvuru onayının verilmesi ve vize alımının sağlanmasında, işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile süreç hakkında bilgi akışı ve sonuçlanma bilgilerine dair bilgiler telefon yolu ile iletişim sağlanılarak tamamlanmaktadır.

Finlandiya Vizesi alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer bilgi işlem sürecine dahil edilen pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin olması ve pasaportun üzerinde herhangi bir işlem onayına engel olacak darbe ve zedelenme bulunmaması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. Vize başvurularındaFinlandiya Hükümeti tarafından yabancı vatandaşlar tarafından istenilmekte olan seyahat sağlık sigortasının yaptırılıyor olması işlem süreci açısından gerekli bir diğer işlemdir.

Herkese Vize © 2020
Altyapı: Yasarlar Bilisim