Toplam Ziyaretci
00037353

isveç Vizesi

İsveç, Kuzey Avrupa’daki İskandinavya yarım adasında yer almaktadır. Norveç ve Finlandiya ile sınır komşusu olan İsveç aynı zamanda Örosund Köprüsü ile Danimarka’ya bağlanmaktadır.

Ülkenin toplam nüfusu 9,2 milyon olduğundan km2 başına düşen insan sayısı yaklaşık 20dir. Ortaçağ’dan beri bağımsız ve tek bir ülke olan İsveç, barış politikasını yüzyıllardır başarıyla korumakta, 1814 yılından beri savaşlarda tarafsız kalmaktadır.  İsveç’in Başkenti aynı zamanda ülkenin en büyük kenti olan Stockholm’dür. Milli Marşları “Sen kadim, sen özgür” olan İsveç’in sloganı “İsveç için – her zaman!” dır. Stockholm, Gothenburg, Malmö, Öland, Skovde, Gotland, Bromolla, Helsingborg, Eskilstuna, Uppsala, Kiruna, Vaxjo ve Lund İsveç’e gidecek olursanız görmeden geçmemeniz gereken yerler.

sveç için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirmek zorunda ve bütün pasaport türleri için vize başvuru sürecine dahil olunulma zorunluluğu bulunmaktadır. İsveç’e gitmek için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin resmi başvuru süreci öncesinden bir ay önceki bir tarihte hazırlık süreci altında temin edilmesi gerekmekte ve işlem gerçekleştirilmesi için herhangi bir eksik bulunmaması sürecin işleyişi açısından büyük bir önem taşımaktadır.

İsveç için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlık sürecinde herhangi bir sorun ve problem ile karşılaşılmaması adına işlem sürecinin hazırlık kısmında hizmet vermekte olan vize danışmanlığından alınan randevu ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin temini, aktarımı ve düzenlenme işlemleri sağlanılmaktadır. Vize başvurularında herhangi bir eksik bilgi ve belge bulundurulmaması adına işlemlerin vize danışmanlığı güvencesi ile aktarımının aracı kurum olan VFS Global’e sağlanılıyor olması işlem sürecine olumlu bir şekilde etki ederek sürecin hızlanmasında önemli pay sahibi görev gören bir etmendir. İşlemlerin VFS Global’e aktarımının sağlanılmasının ardından vize başvuru süreci içerisinde gerekli belgelerin ve pasaportun alınan randevu sırasında eksiksiz ve doğru bir şekilde aktarımının sağlanıyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. VFS Global, yurt dışı vize başvurularında İsveç Konsolosluğu’nun yönlendirmiş olduğu resmi bir aracı kurum görevi görmekte ve işlem sağlamaktadır.

Vize başvurusu için gereken belgelerin listesine bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Schengen ülkeleri arasında olduğundan diğer Schengen ülkeleri gibi bir başvuru süreci gerektirir. İsveç için yapılacak olan vize başvurusu için gerekli işlemler ve başvuru formu diğer bütün ülkelerde olduğu gibi ICEPWORLD tarafından yapılacaktır. Vize işlemleri için konsolosluğa gitmenize gerek yoktur. Bunun yerine başvurular VFSGLOBAL vize toplama merkezine bırakılmaktadır. Daha önce Schengen vizesi almamış olan ve TC uyruklu olmayan vatandaşların biometrik fotoğraf çekimi için elçiliğe gitmeleri gerekmektedir. Vize ücretleri ve vize danışmanlık hakkında ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Herkese Vize © 2020
Altyapı: Yasarlar Bilisim