Toplam Ziyaretci
00037367

isviçre Vizesi

İsviçre seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin pasaportlarında geçerli bir Schengen vizeleri yok ise İsviçre vizesi alarak bu ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir.

İsviçre Konfederasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında vize muafiyet anlaşması bulunurken bu anlaşma Türkiye Cumhuriyeti devletinin umuma mahsus pasaport hamillerini kapsamaz. Ancak Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport hamilleri ise İsviçre vizesiişlemlerinden yeni karar alınıncaya dek muaf tutulacaktır. İsviçre Konfederasyonuna Hususi (yeşil), Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah/kırmızı) pasaportları ile giriş yapacak vatandaşlar ise sahip oldukları bu pasaportun Uluslararası geçerlilik koşulu bilgisini edinerek ve teyit ederek seyahat planlamalarında bulunmaları önemle rica olunur.

İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

İsviçre vizesi, İsviçre Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi veya vize başvuru merkezi akreditasyonu bulunan seyahat ve turizm acentelerine başvuru yaparak alınabilmektedir. Kısa süreli İsviçre vizesi (schengen) başvuruları için yetkili başvuru merkezlerine müracaatlar kabul edilirken İsviçre Konsolosluğu, başvuru sahibini Konsolosluğa davet edebilme hakkına sahiptir. Ayrıca uzun süreli İsviçre vize başvurularında bulunacak kişiler işlemleri öncesi bu konu hakkında edinmiş oldukları vize başvuru bilgilerini kontrol etmeleri tavsiye edilir. Şöyle ki, İsviçre Konsolosluğu, İsviçre vizesi başvurularını bu konuda yetkilendirilmiş firmalar aracılığıyla kabul ederken İsviçre vizesi için randevualarak İsviçre vizesi başvurularında bulunabilir, İsviçre vizesini edinebilirsiniz.

Eksik ve tamamlanamamış olan her evrak İsviçre vizesi almanıza engel oluşturacaktır. İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Vizesi Schengen mi?İsviçre 2008 yılından bu yana Schengen sahası ülkelerinden biridir. İsviçre bir Schengen ülkesi olup, İsviçre Schengen vize başvuru formu İsviçre vize işlemleri için dolduracak olduğunuz bir belgedir.

 İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İsviçre vize başvuru formu, İsviçre Başkonsolosluğu tarafından hazırlanmış bir belgedir. İsviçre Başkonsolosluğu, İsviçre vizesi başvuru sahipleri hakkında bu form aracılığıyla bilgi edinirken, İsviçre vize işlemleri için en önemli belgelerden birini oluşturur. İsviçre vize başvuru formu olmadan İsviçre vizesi başvuruları ise kabul edilmez. İsviçre vize başvuru formu, İngilizce, eksiksiz, büyük harfle ve İsviçre vizesi evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde doldurulmalıdır. Vize başvuru formunun imza ve fotoğraf bölümüne imzanız atarak ve fotoğrafını  iizı yapıştırarak İsviçre vize başvuru formu doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz.

İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Vize Ücreti

İsviçre vize ücretleri yapılacak olan İsviçre seyahatinizin içeriğine, İsviçre ne kadar süre kalınacağına göre değişiklik gösterecektir. İsviçre uzun süreli ve kısa süreli vizeler İsviçre vize ücretlerini belirlerken, İsviçre vize işlemleri için bizimle iletişime geçipİsviçre vize ücretlerini öğrenebilirsiniz.

İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Fotoğraf Ölçüsü

İsviçre vizesi fotoğraf ölçüsü 45×35 mm’dir. Bu ölçülerde çekilmiş biyometrik fotoğraflarınızı İsviçre vize işlemleriiçin kullanabilirsiniz. İsviçre vizesi için fotoğraflarınız beyaz fon üzeri olup, güncel halinizi temsil etmelidir

İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Vizesi Almak Zor mu?

İsviçre vizesi almak,İsviçre vize uyum şartlarının yerine getirilmesi halinde alınması zor değildir. Tüm dünya ülkelerinin önceliklerine göre koşullarını oluşturduğu vize uyum şartları başvuru sahibi hakkında dataylı bilgi alınabilmesi için hazırlanmıştır.

Herkese Vize © 2020
Altyapı: Yasarlar Bilisim