Toplam Ziyaretci
00035879

Avusturya Vizesi

Avusturya vizesi, Avusturya seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşları için geçerli bir prosedürdür. Avusturya ile Türkiye arasında vize uygulaması bulunurken Türkiye vatandaşları bu ülkeye seyahatlerinden önce Avusturya vizesi almaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Avusturya vize işlemlerinde muaftır. Yine aynı şekilde AB ülkelerinden ikame izni olan veya İsviçre ikame izni olan Türkiye vatandaşları ise Avusturya vizesinden muaftır.

Avusturya Konsolosluğu, Avusturya vizesi için şahsi başvuruları kabul etmezken, başvuruları sadece Avusturya vize işlemleri için faaliyet göstermekte olan danışmanlık firmaları aracılığı ile kabul etmektedir. Avusturya ulusal vizesi, Avusturya Erasmus vizesi ve Avusturya oturum izni gibi işlemler için Avusturya Konsolosluğuna başvuru yapılabilecektir. Avusturya vizesi için başvurular sadece Avusturya vize işlemleri üzerine çalışan danışmanlık firmaları aracılığı ile gerçekleştirilirken Avusturya Konsolosluğu, biometrik bilgileriniz, fotoğraf çekiminiz ve gerek görmesi halinde kişiler mülakat verme üzerine Konsolosluğa çağırabilecektir.

Avusturya Konsolosluğu, Adım Adım Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

1 – Avusturya vizesi için gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayın ve Avusturya vize uyum koşullarını tem olarak yerine getirin. (Evraklarınızın güncel veya maksimum son 3 ay içerisinde alınmış olmasına özen gösterin)

2 – Avusturya vizesi işlemlerinde kullanacak olduğunuz pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir. Ayrıca yine bu pasaportlarınızın Avusturya seyahatiniz dönüş en az 6 ay geçerliliği ve en az 2 boş sayfasının bulunması zorunludur.

3 – Avusturya Konsolosluğuna şahsi başvuru yapılamamaktadır. Başvurularınızı sadece Avusturya vizesi işlemleri için faaliyetler sürdüren danışmanlık firmaları aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Güncel ve eksiksiz şekilde hazırlamış olduğunuz başvuru dosyanızı, müracaat edecek olduğunuz firmamıza yönlendirebilirsiniz. Yine Avusturya vize ücreti, Avusturya vize harcı, Avusturya vizesi işlemleri için gerekli olan Avusturya seyahat sağlık sigortası ve Avusturya otel,uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirmiş olursunuz.

Avusturya Vizesi almak için işlemlerin gerçekleştirilmesinde hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile alınmış olan randevu dahilinde işlemlerin gerçekleştirilmesi ve vize başvuruları için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması sağlanarak vize başvuru süreciiçerisinde gerekli olan bütün bilgilere ulaşım vize danışmanlığı aracılığı ile sağlanarak işlem süreci boyunca hizmet vermektedir. İşlemlerin gerçekleştirilmesinde Avusturya Vizesi için resmi başvuru süreci dahilinde işlemlerin aktarıldığı resmi kurum olan VFS Global aracılığı ile randevu ile işlemlerin alındığı ve resmi vize başvurularının alınması için gerekli belgelerin ve pasaportun eksiksiz bir şekilde tesliminin sağlanıyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Vize başvurularında VFS Global tarafından alınan randevu dahilinde işlemlerin gerçekleştirilmesi ve vize başvuru sürecine dahil olunarak işlemlerin alınmasına ek olarak VFS Global tarafından alınması zorunlu bir işlem olan parmak izi uygulamasına tabii olunarak vize başvuru süreci içerisinde bu işlemin gerçekleştirilmesi ile bütün Schengen ülkelerine yapılacak olan seyahatlerde 5 yıl süre ile herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olunulmadan vize başvuru sürecine dahil olunmadan işlem gerçekleştirilmekte ve gidiş sağlanmaktadır.

 

Not: Avusturya vizesi için gerekli olan evraklar bu web sitesinde mevcuttur. Daha ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışma hattımızdan da yardım isteyebilirsiniz. 0850 299 90 80 / 0312 426 00 46

avusturyaAvusturya vizesi kategorilerinin olduğu butonları kullanarak ihtiyacınız olan Avusturya vizesi evraklarını edinebilirsiniz. Bu evrakların durumunuza ile ilişkili olanlarını maksimum son 3 ay içerisinde olma koşulu ile organize etmelisiniz. Avusturya Konsolosluğu güncel tarihi içermeyen evraklarınızı işleme almayacaktır. Avusturya vize uyum koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmeli, tamamlayamadığınız yahut hatalı şekilde hazırlamış olduğunuz evrakların Avusturya vize prosedürleri süresince sizlere zaman kaybı yaşatacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Vize Ücreti Ne Kadar?

Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Vizesi Ücreti Avusturya vizesi ücreti tercih edecek olduğunuz Avusturya vizesi kategorisine göre değişecektir. Avusturya ticari vize, Avusturya turistik vize, Avusturya ziyaret vizesi Avusturya vize kategorilerini oluşturmaktadır. Yine aynı şekilde Avusturya vize ücretini belirleyecek olan seyahat sürenizin uzunluğudur.Avusturya vize harçları bu önceliklere göre değişiklik gösterebilirken Avusturya vize ücretlerinin belirlenmesi Avusturya Büyükelçiliği Ankara ve Avusturya Başkonsolosluğu İstanbul’un çalışma alanı içerisindedir. Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Vize Başvuru Formu Avusturya vize başvuru formu, Avusturya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir belgedir. Avusturya vize başvuru formu İngilizce hazırlanmış olan bir belge olurken İngilizce ve Türkçe olarak doldurma imkânı bulunmaktadır.  Avusturya Konsolosluğu, vize talebinde bulunan şahıslar hakkında bu form aracılığı ile bilgi edinirken, başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve Avusturya vizesi için gerekli evraklar arasında bulundurulmalıdır. Avusturya vize başvuru formunun olmadığı başvuru dosyaları ise Avusturya Konsolosluğu tarafından kabul edilmeyecektir.

Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Avusturya vize başvuru formu öncelikle, İngilizce veya Türkçe olarak doldurmaya olanak vermektedir. Avusturya vize başvuru formunu Türkçe ve İngilizce olarak doldurabilirsiniz.Avusturya vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında ise, tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru formunda herhangi bir boş alan bırakılmamalıdır. Ayrıca Avusturya vize başvuru formunda verecek olduğunuz bilgilerin Avusturya vizesi için gerekli evraklarda beyan etmiş olduğunuz bilgileri desteklemesine önem veriniz. Evraklar arasında bulunan çelişki, hatalı bilgi veya sahte bilgiler başvuru işlemlerinizi geçersiz kılacaktır. Turistik vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Avusturya’yı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, seyahat acentesi aracılığı ile bir tura katılma yada uçak ve otel ve otel rezervasyonlarının  kişi tarafından temin edilmesi ile turistik amaçlarla Avusturya’yı ziyaret etmek isteyen kişiler içindir. Başvuru sahipleri, işlem sürecinin uzamaması için bu kategoriye ait  gerekli belgeleri ibraz etmelidir.

Avusturya Ankara Büyükelçiliği benzer yada farklı evrakları yeniden talep etme hakkına sahiptir. Avusturya vizesi yetki alanları Avusturya Vize Başvuru Merkezleri’nde bölge sınırlaması uygulanmaktadır.

Başvuru sahipleri aşağıda belirtilmiş illerde ikamet etmeleri durumunda Ankara, İzmir, Gaziantep, Antalya veya Bodrum’da bulunan başvuru merkezlerinden başvurularını yapıp, pasaportlarını teslim alabilirler.

Avusturya Ankara Büyükelçiliği belirtilen illerde daimi ikametgahı olan kişilerin vize işlemlerini kabul edebilecektir:

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır , Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, KKTC, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin ( İçel ), Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat.

Lütfen Dikkat:

  • Geçerli vize ücreti sadece Euro kuru ile nakit olarak kabul edilir.
  • Tüm ücretler geri ödemesizdir..
  • Tüm ödemeler nakit ve Euro olarak kabul edilir,kredi kartı geçerli değildir.
  • Listede yer alan evrakların eksiksiz sunumu işlem sürecinin uzamaması için tavsiye edilir.
  • Lütfen evraklarınızın Almanca yada İngilizce dillerinde sunulmasını sağlayınız.
  • Evrakların tamamının sunulması vize almayı garanti etmez,her şartta karar konsolosluğa aittir.
Herkese Vize © 2020
Altyapı: Yasarlar Bilisim